cp building hero

 

Naszym partnerem jest firma Cole-Parmer (www.coleparmer.com), producent urządzeń kontrolno-pomiarowych dla przemysłu oraz aparatury laboratoryjnej.

Założycielami byli Jerome (Jerry) Cole i John Parmer. Firma powstała w 1955 roku, pierwsza lakalizacja to 111,5 metra kwardatowego na poddaszu na West Illinois Street w centrum Chicago.

Założyciele opracowali strategię tak doskonałą w swojej prostocie, że byli pewni odniesienia sukcesu, a mianowicie - stworzyć firmę skupiającą się na zapewnieniu najlepszej możliwej obsługi klienta oraz wsparciu technicznym oferując bogatą ofertę handlową.

Stabilny rozwój firmy pozwolił na zmianę lokalizacji ze 111,5 metar kwadratowego na 1115 metrów kwadratowych, a osiem lat później na 4366 metrów kwadratowych.

W 1972 roku w celu lepszej obsługi swoich zagranicznych klientów utworzono międzynarodowe oddziały, które dziś obejmują 70 zagranicznych przedstawicieli handlowych w 107 państwach. Kolejne kroki to utworzenie w 1989 Labcor Ltd. (obecnie Cole-Parmer Canada, Inc.) w Kanadzie, a później Cole-Parmer U.K. w Londynie, w Anglii.

Dziś Cole-Parmer zapewnia szybką dostawę do klienta dzięki najnowocześniejszemu centrum dystrybucji o powierzchni 14 400 metrów kwadratowych w Vernon Hills, Illinois.